Mezoterapia

Forum SPA - Pielęgnacja Ciała. Opinie i porady: hotele SPA, wczasy SPA, zabiegi SPA, SPA w Polsce.
Awatar użytkownika
abrakadabra
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 572
Rejestracja: 07 lip 2012, 15:15
Lokalizacja: Warszawa

Mezoterapia

Postautor: abrakadabra » 14 lis 2012, 11:47

Dziś kilka słów o zabiegu przeprowadzanym w gabinetach kosmetycznych- mezoterapia

MEZOTERAPIA

Mezoterapia to metoda wykorzystywana od lat w medycynie do leczenia rozmaitych schorzeń skóry, polegająca na bezpośrednim wstrzykiwaniu w miejsca zmienione chorobowo odpowiednich substancji leczniczych. Jej twórcą jest francuski lekarz Michel Pistor. Pierwotnie metoda ta stosowana była do leczenia m.in. migreny, chorób neurologicznych, żylaków i chorób dróg oddechowych. Od lat 70-tych przeżywa swój "come back", wykorzystywana przez specjalistów medycyny estetycznej i dermatologii.

Mezoterapia jest niechirurgiczną metoda stosowaną dla regeneracji, poprawy wyglądu skóry, jej odmłodzenia, w leczeniu cellulitu, rozstępów a także w leczeniu i profilaktyce łysienia. Dzięki śródskórnym wstrzyknięciom aktywnego preparatu poprawia się mikrokrążenie w tkance podskórnej oraz zwiększa metabolizm komórek tłuszczowych (lipoliza). Duża popularność tej metody wynika z szybko widocznych efektów rewitalizacyjnych, co wpływa na doskonałe samopoczucie i zadowolenie pacjentów.

Wskazania do mezoterapii:
Zwiotczenie skóry, profilaktyka przeciwzmarszczkowa, zapobieganie wypadaniu włosów, cellulit (uda, brzuch, pośladki), rozstępy.


Zalety mezoterapii:

Metoda naturalna, niechirurgiczna.
Roztwory leków, które są podawane powodują zablokowanie komórkowych sygnałów przyswajania tłuszczu, przyspieszają krążenie i spalanie energii.
Długotrwałe rezultaty - koryguje zmarszczki, poprawia kondycję włosów, przywraca gładkość skóry, szybko poprawia kondycję i wygląd skóry.
Metoda znana i stosowana w Europie od wielu lat.

Częstotliwość zabiegów:
Mezoterapia przynosi efekt tylko wtedy, gdy wykonywana jest w serii kilku zabiegów. Początkowo należy poddawać się jednemu zabiegowi na tydzień przez dwa miesiące, potem warto robić jeden zabieg na miesiąc dla podtrzymania efektu. Ostrzykiwanie skóry najlepiej przeprowadzać zimą lub wczesną wiosną, bo słońce może powodować przebarwienia w miejscu iniekcji.


Przygotowanie do mezoterapii:

Tydzień przed zabiegiem można wcierać preparat z witaminą K - np. Auriderm XO (uszczelnia ona śródbłonki naczyń krwionośnych, zapobiega krwawieniom wewnętrznym oraz działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo).
Dwa tygodnie przed zabiegiem odstawić aspirynę.
Bezpośrednio przed zabiegiem (1-2 godziny) skórę poddawaną zabiegowi można posmarować kremem o działaniu znieczulającym (np. EMLA) - należy ustalić to indywidualnie z lekarzem w trakcie konsultacji

Przebieg zabiegu:
Lekarz indywidualnie do potrzeb pacjenta dobiera zestaw substancji aktywnych (na ogół 3-4 składniki, np. krzemionka, L-karnityna, wyciąg z karczocha, kofeina, witaminy), tworząc z nich specjalny koktajl. Zastrzyki wykonywane są strzykawką o cieniutkiej igle lub pistoletem automatycznie regulującym głębokość wkłuć. Robi się je co 0,5-1,5 cm. Ślady na ciele przypominają więc kratkę (szybko znikają). Nakłucia są niemal bezbolesne, igła dociera tylko do tkanki tłuszczowej. Jeśli pacjent ma niski próg wrażliwości na ból, można zastosować znieczulenie kremem Emla. Może się zdarzyć, że igła trafi w naczynko krwionośne, wtedy powstaje siniak. Po zabiegu stosuje się masaż, dzięki któremu wstrzykiwane w skórę składniki są równomiernie rozprowadzane. Działają one nawet miesiąc po zakończeniu zabiegów.


Niedogodności mogące wystąpić w trakcie zabiegów:

Ból podczas wstrzyknięć - można go wyeliminować poprzez wcześniejsze zastosowanie środka znieczulającego (np. kremu EMLA).
Rumień, obrzęk - występuje bezpośrednio po zabiegu, jest to reakcja skóry na nakłuwanie.
Bardzo rzadkie stany alergiczne objawiające się rumieniem, ustępujące samoistnie po kilku minutach lub godzinach.
Siniaki, krwiaki - ryzyko zmian wzrasta w przypadku stosowania bezpośrednio przed zabiegiem leków wpływających na proces krzepnięcia krwi (np. aspiryny).

W razie tendencji do powstawania krwiaków warto zarezerwować sobie 2-3 dni na doprowadzenie skóry do formy - czasami wymaga to absencji w pracy lub wykonania zabiegu tuż przed weekendem.

Przeciwwskazania do mezoterapii:
Alergia, ciąża, okres karmienia piersią, cukrzyca, stany zapalne na skórze, opryszczka, skóra źle tolerująca iniekcje (skóra naczynkowa, ryzyko powstawania zwłóknień), choroba nowotworowa, stosowanie leków. przeciwkrzepliwych.

Czy ktoś z Was był poddany temu zabiegowi? polecacie jakieś wypróbowane miejsca? Jak efekty? Czekam na wasze opinie
pralka
Level 1
Level 1
Posty: 270
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:25
Lokalizacja: Płock

Postautor: pralka » 12 gru 2012, 09:48

Miałam kiedyś zabieg mezoterapii bezigłowej, ale nie widziałam po nim jakichś szczególnych efektów na skórze. Może już po prostu nic mi nie pomoże, możliwe również, że gdzieś tam głęboko coś zmieniło się na lepsze, ale gołym okiem tego nie widać.
janka735
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 15
Rejestracja: 27 lis 2012, 10:06
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: janka735 » 18 gru 2012, 11:30

Ja miałam mezoterapię na włosy i też zero efektów... nie wiem czy to działa czy nie, ale na pewno nie jest to zabieg przyjemny.
Oczywiście mówię o wersji igłowej. Co do bezigłowej to nie mam pojęcia jak to działa ;)
Mylley
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 01 lut 2013, 15:29
Lokalizacja: radom

Postautor: Mylley » 01 lut 2013, 16:36

Ja też nie zauważyłam żadnych efektów po mezoterapii bezigłowej na twarzy, ale igłowa ponoć daje dobre rezultaty
lajlab
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 22 lut 2013, 00:16
Lokalizacja: Puławy

Postautor: lajlab » 22 lut 2013, 00:24

Fajna sprawa. Korzystałem z zabiegów i polecam gorąco
Feniks14-80
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 14
Rejestracja: 19 sty 2013, 16:34
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: Feniks14-80 » 14 maja 2013, 11:24

Moja żona poddała się temu zabiegowi w gabinecie Dermedik w Krakowie (www.dermedik.pl ) i jak narazie jest bardzo zadowolona.
damian102
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 22 maja 2013, 12:17
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: damian102 » 22 maja 2013, 12:24

kornel78
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 22
Rejestracja: 23 lut 2016, 12:08

Re: Mezoterapia

Postautor: kornel78 » 28 lut 2016, 13:23

Tutaj kosmeon.pl wykonują mezoterapię igłową i mikroigłową, warto pójść ze względu na profesjonalną i wykwalifikowaną obsługę, oferują mnóstwo ciekawych zabiegów.
Marlenka33
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: 21 paź 2013, 06:55
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mezoterapia

Postautor: Marlenka33 » 16 mar 2016, 05:04

Podobno alternatywą dla mezoterapii jest takie mikronakłuwanie http://wposzukiwaniupiekna.com.pl/mikro ... ii-iglowej Co prawda nie robiłam jeszcze tego zabiegu, ale słyszałam od wielu ludzi, że jest świetny.
bella3
Level 1
Level 1
Posty: 441
Rejestracja: 15 kwie 2013, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mezoterapia

Postautor: bella3 » 31 sie 2016, 22:44

Mezoterapia igłowa głowy na wypadanie i problemy z włosami podobno działa cuda, sama czytałam o zabiegu na http://www.caffebabka.pl/ i potem troszkę więcej poszperałam w opiniach. Osoby po zabiegach bardzo sobie chwalą efekty.
Arkadiusz1
Level 2
Level 2
Posty: 905
Rejestracja: 21 wrz 2015, 14:16

Re: Mezoterapia

Postautor: Arkadiusz1 » 02 lis 2016, 17:10

Tylko pytanie, kto może przeprowadzać takie zabiegi? Ja mimo wszystko bardzo ufam wyspecjalizowanym dermatologom-trychologom z takich poradni jak http://drtrycholog.pl/ Z racji tego, że są to lekarze, to mają oni bardziej kompleksową wiedzę i mogą zapisywać leki. W ten sposób dużo prościej pozbyć się łysiny.
trylogia
Level 3
Level 3
Posty: 1054
Rejestracja: 10 gru 2012, 14:46
Lokalizacja: Stąd ;)

Re: Mezoterapia

Postautor: trylogia » 10 lis 2016, 15:08

Oczywiście, że jak robić taki zabieg to tylko i wyłącznie u specjalistów. Ja się zastanawiam...
szyna
Level 2
Level 2
Posty: 585
Rejestracja: 06 lut 2013, 13:02
Lokalizacja: katowice

Re: Mezoterapia

Postautor: szyna » 16 lis 2016, 07:52

To zgodnie z tym artykułem u mnie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu.
Awatar użytkownika
Kubalek3
Level 1
Level 1
Posty: 306
Rejestracja: 10 lis 2016, 14:29

Re: Mezoterapia

Postautor: Kubalek3 » 24 lis 2016, 10:04

Mezoterapia daje fajne tylko jeśli jest poprawnie wykonana, a z tym to bywa różnie. Żona po pewnych nieprzyjemnych przygodach trafiła do gabinetu Moja Estetyka w Rzeszowie i jak to mówią bingo! Świetne miejsce i zero problemów z porozumieniem się z obsługą . Cały personel podchodzi do swoich klientów bardzo życzliwie, a to bardzo ważne, bo przecież każdy ma jakieś pytania dotyczące zabiegów.
pawelek34
Level 1
Level 1
Posty: 286
Rejestracja: 13 kwie 2016, 12:11

Re: Mezoterapia

Postautor: pawelek34 » 06 gru 2016, 15:20

Ja polecam mezoterapię, ale tylko igłową w klinice medycyny estetycznej. To spa też jest bardzo dobre. Polecam! :)

Wróć do „SPA - Pielęgnacja Ciała”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość