Kawa

Nałogi oraz używki: palisz, pijesz a może masz poważniejszy problem? Szukasz pomocy? Napisz, pomożemy.
gretchen.ortiz
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 08 paź 2020, 16:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kawa

Postautor: gretchen.ortiz » 08 paź 2020, 16:24

Na mnie osobiście kawa w żaden sposób uzależniająco nie działa.
Awatar użytkownika
Marta89
Level 1
Level 1
Posty: 301
Rejestracja: 11 lip 2019, 13:12
Lokalizacja: Katowice

Re: Kawa

Postautor: Marta89 » 10 paź 2020, 12:07

Interesuje mnie dobry sklep w Internecie z szerokim asortymentem kaw i herbat. Zależy mi też na wysokiej jakości akcesoriach. Szukam dobry czajnik i filtry do kaw. Ostatnio wyszukałam stronę goracakawa.pl. Czy znacie? https://goracakawa.pl/13-filtry-do-kawy
Casiopeja
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 10 paź 2020, 21:49

Re: Kawa

Postautor: Casiopeja » 10 paź 2020, 21:56

Ja tam nie cierpię kawy
Roarrra
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 167
Rejestracja: 29 kwie 2018, 11:23

Re: Kawa

Postautor: Roarrra » 11 paź 2020, 20:57

Jak można nie lubić kawy, nie rozumiem tego:D No ale są gusta i guściki. Myślę, że może to też kwestia odpowiedniej kawy. Tu na stronie https://www.cafesilesia.pl/pol_m_KAWA_K ... A-152.html można znaleźć całkiem sporo bardzo dobrych wariantów
oliwia.pie
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 02 cze 2020, 14:42

Re: Kawa

Postautor: oliwia.pie » 24 lis 2020, 13:56

u mnie kawa jest obowiązkowo zwłaszcza rano. W ciągu dnia spijam jeszcze z 5 kaw co daje w sumie 6. WIem, że to za wiele, ale jakoś chc na kawę jest silniejsza ode mnie.
Z nałogiem palenia papierosów poradziłem sobie kupując w aptece lek.
Alkohol może być, ale nie koniecznie. W każdym bądź razie nie czuje potrzeby upicia się alkoholem.
Przy okazji kilka słów o palenisku takim jak tutaj: https://grillomaniak.pl/pl/glowna/25-palenisko-ogrodowe-nr-301-fi-60cm.html WIeczorami zasiadam z przyjaciólmi i małżonkiem przy ogniu i śmiejemy się, bawimy i miło spędzamy czas. Każdemu polecam!!! Szczerze polecam!!!
Roxi
Level 2
Level 2
Posty: 837
Rejestracja: 29 maja 2017, 11:17

Re: Kawa

Postautor: Roxi » 24 lis 2020, 17:23

Jak dla mnie picie kawy to bardzo dobry pomysł. Trzeba tylko wybrać tą odpowiednią by pysznie nam smakowała. Wybór na rynku jest teraz bardzo duży, jednak w tym sklepie https://czaskawy.pl/product-pol-968-Rip ... nista.html widziałam, ze pojawiają sie bardzo dobrej jakości kawy Riposso w przystępnych cenach. Podoba mi się też to że wysyłka jest bardzo szybka a niewiele kosztuje.
polina7
Level 1
Level 1
Posty: 471
Rejestracja: 17 mar 2018, 23:24

Re: Kawa

Postautor: polina7 » 30 lis 2020, 21:14

A jaką kawę robicie? Jeśli ziarnistą, to w czym ją mieliście? Ważny jest bowiem cały rytuał przygotowania. Na pewno warto zainwestować w młynek do kawy żarnowy, który bardzo fajnie się sprawdza. Dzięki temu można będzie przygotować naprawdę dobrą, aromatyczną kawę. Pomyślcie o tym. Wydatek niewielki, a korzyści sporo. Obecnie wiele jest takich młynków na rynku, więc trzeba przemyśleć wybór.
adasiek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 13 gru 2020, 10:34

Re: Kawa

Postautor: adasiek » 19 gru 2020, 13:33

Też ostatnio zwracam większą uwagę na to jak pić kawę i zainwestowałem w młynek do kawy ręczny, na początek nie chciałem przepłacać, żeby sprawdzić czy jest różnica w smaku kawy i faktycznie jest. Jeżeli macie możliwość to kupujcie młynek do kawy Hario albo innego producenta bardzo fajnie się sprawdza.
ewelina8393
Level 4
Level 4
Posty: 1664
Rejestracja: 13 lis 2017, 21:18

Re: Kawa

Postautor: ewelina8393 » 21 gru 2020, 09:55

Lubię poznawać nowe smaki i również dotyczy to kawy i herbaty. Stale szukam nowych propozycji i zastanawiam się nad tym, co jeszcze warto dla siebie wybrać. Myślę, że na stronie https://sklepteges.pl/ znajdziecie świetny sklep, jeśli lubicie tak, jak ja, czasem skosztować coś nowego.
kaja44
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 88
Rejestracja: 07 kwie 2019, 20:39

Re: Kawa

Postautor: kaja44 » 26 sty 2021, 11:12

Lubię kawę, ale ostatnio zauważyłam, że piję jej za dużo. Kilka filiżanek w pracy, dwie w domu, dlatego powoli przestawiam się na https://www.bee.pl/9046-kawa-bezkofeinowa. Jeżeli zamiast 6 filiżanek kawy zawierającej kofeinę, wypiję 3 filiżanki kawy bezkofeinowej, nic się nie stanie. A kawa bezkofeinowa też jest smaczna.
AgencjaEventowa
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 28 sty 2021, 10:38

Re: Kawa

Postautor: AgencjaEventowa » 28 sty 2021, 12:32

Wolę delikatną kawę z mlekiem :) Rodzaj nie jest istotny, ale mleko musi być!
-
exii90
Level 1
Level 1
Posty: 201
Rejestracja: 10 kwie 2019, 08:00

Re: Kawa

Postautor: exii90 » 03 lut 2021, 02:35

Nie wyobrażam sobie dnia bez kawy! Tylko, że nie chodzi mi tutaj o zwykłą kawę, tylko o pyszną ziarnistą kawę, która łączy w sobie smaki Afryki i Ameryki Południowej - mówię tutaj o Etno Cafe, która jest moim faworytem! Dominują w niech nuty np. orzechowe i czekoladowe. Polecam spróbować, bo jest cudowna! Koniecznie przeczytaj sobie online. Trzeba znaleźć najlepszą kawę dla siebie. Ja mam kilka ulubionych, ponieważ zdecydowanie jestem kawoszem. Mam nadzieję, że bardzo szybko uda mi się pójść do ulubionej kawiarni.
Awatar użytkownika
jazlyn.braun
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 17 lut 2021, 14:52
Lokalizacja: Komorów

Re: Kawa

Postautor: jazlyn.braun » 17 lut 2021, 14:54

Dowiedziono, że kawa poprawia krążenie krwi. Wpływa pozytywnie na pracę serca i naczyń krwionośnych. Picie kawy zwiększa przepływ krwi w naczyniach krwionośnych o prawie 30%. Dzięki temu prawidłowo dotlenione komórki są bardziej wydolne, a to poprawia ogólną kondycję naszego organizmu. Jest to bardzo istotne zwłaszcza, gdy pracujemy osiem godzin przed monitorem www.fantbi.pl jest moją ulubioną.
kwikkwik
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 25 mar 2021, 17:01

Re: Kawa

Postautor: kwikkwik » 27 mar 2021, 16:48

osobiście kawy nie lubię, no ale kto co lubi
mekintosz
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: 14 paź 2020, 19:24

Re: Kawa

Postautor: mekintosz » 12 lip 2021, 15:49

Tak, kawa jest smaczna i zdrowa, ma dużo plusów, warto po nią sięgać. Ja najbardziej cenię kawy kraftowe, moja ulubiona kawa to Elegant Welcome Cafe Zinia - producenta kawy z rzemieślniczej palarni. Ich kawy są pyszne, bardzo aromatyczne, zdecydowanie mają oryginalne kompozycje smakowe. Elegant Welcome jest delikatna, ma nuty orzechów, czekolady i cytrusów, najczęściej ją własnie wybieram, jej smak bardzo mi pasuje.

Wróć do „Nałogi oraz Używki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość