Pompa ogrodowa

Informacje o roślinach, kwiatach, drzewkach owocowych, pomysły na aranżacje ogrodów, balkonów, tarasów, ogrodnictwo, działka, ogrody zimowe, projekty ogrodów, balkonów, tarasów.
Awatar użytkownika
spyro7
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 16 sty 2016, 20:43

Pompa ogrodowa

Postautor: spyro7 » 29 sty 2016, 13:48

Hejka. Jak w temacie - czy znacie może się na pompach ogrodowych i dalibyście radę doradzić mi w jej kupnie? Czym powinienem się kierować? Na które parametry zwrócić uwagę? Myślicie, że np. takie pompy ogrodowe byłyby warte uwagi?
miracle
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 1156
Rejestracja: 25 sie 2015, 14:12

Re: Pompa ogrodowa

Postautor: miracle » 12 maja 2016, 14:22

Myślę, że spokojnie możesz zamawiać tam pompy.
adamjanicki
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 14 kwie 2017, 11:43

Re: Pompa ogrodowa

Postautor: adamjanicki » 14 kwie 2017, 11:55

Dambat ma dobre pompy włoskiej produkcji http://iboitaly.pl/ :D
mol5
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 22 mar 2017, 13:22

Re: Pompa ogrodowa

Postautor: mol5 » 19 kwie 2017, 17:52

Mam podobną pompę, tylko ciut kę słabszą, ale mam mały problem, bo po podłączeniu pompy mam dość małe ciśnienie, do wytrzymania oczywiście ale woda leci jak krew z nosa przysłowiowo, pompę mam w studni zamontowaną, nie wiem co teraz zrobić i jaka może być przyczyna. Wszystko sprawdziłem dziesięć razy. Myślałem żeby może kupić jakiś reduktor https://sklep.akwa-terma.com.pl/reduktory-cisnienia może to pomorze. W domu mam ciśnienie że mało ręki nie urwie, a jak przełączę na studnie to bieda.
Bemos
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 163
Rejestracja: 17 maja 2017, 10:07

Re: Pompa ogrodowa

Postautor: Bemos » 19 maja 2017, 12:25

Adamie masz rację. ibo są bardzo dobre bo produkowane przez doświadczoną firmę dambat. Ja sam posiadam taką i jestem z niej bardzo zadowolony :)
Sebastian1578
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 54
Rejestracja: 24 lut 2016, 08:42

Re: Pompa ogrodowa

Postautor: Sebastian1578 » 07 lip 2017, 09:48

Jeżeli masz niskie ciśnienie w pompie ogrodowej to może zepsuty jest przetwornik ciśnienia. Tutaj masz duży wybór http://peltron.pl/kategorie_produktow/przetworniki-cisnienia/. Może akurat znajdziesz coś dla siebie. Ewentualnie wymienić całą pompę i powinno być ok.
Bemos
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 163
Rejestracja: 17 maja 2017, 10:07

Re: Pompa ogrodowa

Postautor: Bemos » 20 lip 2017, 09:14

Zdecydowanie na IboItaly.pl znajdziecie najlepsze rozwiązania odnośnie pomp :)
Tantia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 80
Rejestracja: 12 gru 2019, 15:07

Re: Pompa ogrodowa

Postautor: Tantia » 12 sty 2020, 23:28

Świetną pompę przeznaczoną do centralnego ogrzewania zakupiłem w firmie www.dambat.pl. Silnik pompy jest sterowany elektronicznie i ma wbudowany przemiennik częstotliwości. Pompa jest energooszczędna. Współpraca z firmą bardzo przyzwoita.
Kreolka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 48
Rejestracja: 10 gru 2019, 10:02

Re: Pompa ogrodowa

Postautor: Kreolka » 04 mar 2020, 16:37

W kwestii solidnej pompy polecam zaopatrzenie u www.fluidcontrol.pl. Pomogą dopasować do indywidualnych potrzeb odpowiedni produkt. Cenowo bardzo przystępnie. Pompa, którą wybrałam jest energooszczędna i bezawaryjna.
rybka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 155
Rejestracja: 19 lip 2016, 21:12

Re: Pompa ogrodowa

Postautor: rybka » 13 maja 2020, 21:04

Nie wyobrażam sobie sezonu ogrodowego bez takiego ułatwienia w podlewaniu. Swoją pompę ogrodową kupowałem na allegro od Geko.
niebieskiorzel
Level 2
Level 2
Posty: 767
Rejestracja: 24 cze 2017, 19:35

Re: Pompa ogrodowa

Postautor: niebieskiorzel » 22 lip 2020, 22:30

Podobnie jak pisał Sebastian niżej, takie objawy faktycznie mogą wskazywać na problem związany z przetwornikiem ciśnienia. Masz prawo nie wiedzieć do czego służy i czym jest to urządzenie, także już spieszę z wytłumaczeniem: przetwornik ciśnienia to nic innego jak urządzenie, które zamienia fizyczną wielkość ciśnienia wprost na analogowy lub cyfrowy sygnał elektryczny. Trochę mam już większą wiedzę w tym temacie niż jeszcze jakiś czas temu, ponieważ sam miałem ostatnio okazję wymieniać to urządzenie u mnie w firmie. Na początku chciałem kupić to wszystko stacjonarnie, ale z uwagi na sytuację epidemiczną w naszym kraju skusiłem się na poszukiwania w internecie. I mogę wam szczerze wyznać, że bardzo dobrze, że właśnie tak się stało. Dzięki temu, na stronie https://www.test-therm.pl/katalog-produ ... -cisnienia udało mi się znaleźć idealnie taki model przetwornika ciśnienia, jaki akurat potrzebowałem. Myślę, że w przypadku jakichkolwiek potrzeb w tym zakresie na pewno do nich wrócę.

Wróć do „OGRÓD, BALKON, TARAS, LOGGIA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość