dlaczego ludzie przynależą do określonej subkultury?

Forum Subkultury: odmienne poglądy ludzi, style, upodobania, zachowania. Subkultura: dresiarz, punk, raper, metal i inne.
Awatar użytkownika
abrakadabra
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 572
Rejestracja: 07 lip 2012, 15:15
Lokalizacja: Warszawa

dlaczego ludzie przynależą do określonej subkultury?

Postautor: abrakadabra » 10 lip 2012, 10:47

Na początku zastanawia mnie fakt, dlaczego ludzie zaczynają przynależeć do konkretnej subkultury? Przecież z reguły my jako społeczeństwo jesteśmy mało tolerancyjni na "odmieńców", ludzi różniących się od nas czy to wyglądem czy przekonaniami a przynależność do pewnej grupy prawie zawsze skazuje nas na społeczne "wytykanie palcami".
W dużych miastach problem ten jakby nie jest tak piętnowany jednak w małych miasteczkach społeczeństwo bywa bardziej okrutne i bezwzględne stając twarzą w twarz z "innością". Dlaczego mimo to ludzie decydują się żyć na przekór innym?
szaja
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 11 lip 2012, 20:42
Lokalizacja: ..

Postautor: szaja » 11 lip 2012, 20:56

pytanie czy przynależenie do subkultury to chęć bycia oryginalnym czy może jet to kopiowanie kogoś (najczęściej jakiejs gwiazdy). Zauważalne jest że najczęściej do subkultur należą młodzi, podatni na wpływ ludzie.

z drugiej strony jakby nie patrzeć ludzie lubią tworzyć grupy (grona ludzi wśród któych czują się najbezpieczniej)

nie jestem jednam pewny czy to nakierowuje mlodych ludzi na prawidłowy tor kształotwania się czy też nie.
Nataszka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 53
Rejestracja: 25 wrz 2012, 13:26
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Nataszka » 03 paź 2012, 09:26

ivi120
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 08 paź 2012, 15:44
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: ivi120 » 09 paź 2012, 12:06

Ze względu na podobne zainteresowania i światopogląd (lub jego brak - w zależności od subkultury :P). Poza tym jest to pewna forma buntu przeciw "nijakości" i byciu takim jak wszyscy. Pewna forma "dookreślania" siebie. No i potrzeba przynależności do grupy.
TomekPopek21
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:07
Lokalizacja: warszawa

Postautor: TomekPopek21 » 30 paź 2012, 13:10

subkultury zawsze były i będą bez nich świat byłby szary. Sam do żadnej nie należe ale mi nie przeszkadza żadna subkultura poza chwilową modą na coś co czasami mnie drażni.
Awatar użytkownika
suchy88
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 16 lut 2016, 23:58

Re: dlaczego ludzie przynależą do określonej subkultury?

Postautor: suchy88 » 22 lut 2016, 14:40

Nie każdy chce być ciemna masą. Podziwiam takich ludzi!
Awatar użytkownika
jenny1
Level 2
Level 2
Posty: 891
Rejestracja: 23 wrz 2015, 15:02

Re: dlaczego ludzie przynależą do określonej subkultury?

Postautor: jenny1 » 20 cze 2016, 19:19

ludzie chyba szukają w ten sposób osób które myślą, ze ich zrozumieją
sylwkaka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 02 lis 2016, 16:26

Re: dlaczego ludzie przynależą do określonej subkultury?

Postautor: sylwkaka » 02 lis 2016, 16:28

Jakie subkultury - dzisiaj już nie ma subkultur
lopez
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 10 gru 2017, 17:12

Re: dlaczego ludzie przynależą do określonej subkultury?

Postautor: lopez » 19 gru 2017, 09:30

Subkultury są jakby grupą ludzi mających podobne lub takie same poglądy na życie.
Ostatnio zetknąłem się na jednym z blogów z fanką motocykla. Jej sposób postrzegania świata przez pryzmat tej dość licznej grupy jaką są motocykliści stawia ją w świetle idealnego przykładu na fascynację tym sportem?, zainteresowaniem?, hobby? Więź jaka tworzy się pomiędzy użytkownikami dwóch kółek trudna jest do opisania nie tylko przez samą autorkę bloga ale też grono jej znajomych , również pasjonatów.
Niewątpliwie jest coś co ich łączy, są tego świadomi, ale kiedy to przychodzi i jak to zdefiniować - nie potrafią jednoznacznie. Polecam lekturę na ten temat na blogu :
http://kobietymotocyklistki.co.pl/wiez-z-uczestnikami-motoswiata/
Sylwka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 31 sty 2018, 13:42

Re: dlaczego ludzie przynależą do określonej subkultury?

Postautor: Sylwka » 31 sty 2018, 13:53

Subkultury dotyczą raczej ludzi młodych, szukających swojej tożsamości. Jest to naturalna potrzeba przebywania z ludźmi podobnymi sobie. Tak sądzę.
jaAnna
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 09 lut 2018, 20:15

Re: dlaczego ludzie przynależą do określonej subkultury?

Postautor: jaAnna » 23 lut 2018, 09:40

Pamiętam czasy młodości jak wszyscy na osiedlu słuchaliśmy punka , ach te wspomnienia , irokez, ksu i tanie alkohole ... aż się łza w oku kręci ha ha ha :rozpacz:
omar_szarik
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 19 lip 2018, 16:53

Re: dlaczego ludzie przynależą do określonej subkultury?

Postautor: omar_szarik » 20 lip 2018, 22:55

Jeżeli ludzie mają wspólne zainteresowania to chcąc się wymieniać doświadczeniami itp. Przynajmniej ja postrzegam to w ten sposób.
pawi
Level 2
Level 2
Posty: 761
Rejestracja: 26 sie 2016, 02:10

Re: dlaczego ludzie przynależą do określonej subkultury?

Postautor: pawi » 31 lip 2018, 18:20

Moim zdaniem ludzi bardzo zmienił facebook, jak i inne social media. Na całe szczęście coraz więcej ludzi widzi tego minusy i powstają takie artykuły jak https://wrealu24.pl/wplyw-socialmediow- ... zy-ludzmi/
michal.k1
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 22 sty 2019, 15:03

Re: dlaczego ludzie przynależą do określonej subkultury?

Postautor: michal.k1 » 24 sty 2019, 22:20

Mnie się wydaję, że dlatego, że każdy lubi otaczać się ludźmi o podobnych zainteresowaniach. A łatwiej takich znaleźć np. ukazując swoje pasje po przez ubiór.
agamk
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 23
Rejestracja: 24 maja 2019, 13:49

Re: dlaczego ludzie przynależą do określonej subkultury?

Postautor: agamk » 14 cze 2019, 10:39

Myślę, że powodów może być baaardzo dużo: chęć przynależności, ucieczka przed samotnością, pragnienie bliskości z innymi ludźmi, może potrzeba bycia lubianym, a może chęć wyróżniania się z tłumu, a może właśnie chęć wtopienia się w tłum, chęć obcowania z tym, co lubimy, co daje nam satysfakcję,....

Wróć do „Subkultury”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość