Komputer stacjonarny czy laptop?

RTV, AGD, AUDIO, AKUSTYKA, ELEKTRONIKA: opinie i porady, co kupić, pralki, lodówki, piecyk, płyta, indukcja, telewizor, radio, DVD, kamera, aparat.
wrang
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 28 cze 2016, 13:24

Re: Komputer stacjonarny czy laptop?

Postautor: wrang » 30 lip 2018, 16:32

Również podzielam zdanie, że lepiej wybrać laptopa. Kiedyś byłem zwolennikiem pc, ale od czasu studiów, wolę laptopy. Ogromna wygoda, Nawet jak chodzi o tego do grania. W zależności jaki masz budżet, to warto się rozejrzeć za Laptopami Lenovo Legion. Jak szukałem dla siebie to na Matrix Media mieli całkiem niezły wybór.
Kamilka75
Level 2
Level 2
Posty: 608
Rejestracja: 11 sie 2017, 17:34

Re: Komputer stacjonarny czy laptop?

Postautor: Kamilka75 » 31 lip 2018, 13:20

Moim zdaniem laptop. Można go przenieść i nie ma problemów z jego przewożeniem. Nie wierzysz? Zaczytaj tej artykuł https://eelektryka.pl/jedziemy-w-podroz-z-laptopem/ , a zmienisz zdanie, Jeśli chodzi o wyposażenie, to powiem Ci szczerze, że komputery teraz dużo nie odbiegają od laptopów, w które zaczęto wkładać coraz lepsze technologie i podzespoły.
astr0
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 02 maja 2016, 09:46

Re: Komputer stacjonarny czy laptop?

Postautor: astr0 » 31 lip 2018, 15:20

Nie jestem zwolennikiem laptopów. Jeśli chodzi o rozgrywkę, to jednak najlepiej prowadzić ją na klasycznym pc.
Awatar użytkownika
raficki
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 23
Rejestracja: 11 kwie 2016, 12:12

Re: Komputer stacjonarny czy laptop?

Postautor: raficki » 31 lip 2018, 16:23

Tak jak wielu przede mną już to napisało, to wszystko kwestia gustu. Jeśli ktoś woli laptopy, to będzie grać na laptopie, ktoś woli blaszaka, to kupi blaszaka, nie? Ja mam lapka, czasem na nim w co nie co pogram, ale dłuższa rozgrywka to na konsoli.
anovil
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 21 cze 2016, 16:55

Re: Komputer stacjonarny czy laptop?

Postautor: anovil » 29 sie 2018, 12:50

Szczerze, to jest to chyba odwieczny dylemat - laptop czy pc i nie da się na niego odpowiedzieć wprost, bo dużo zależy od preferencji. Ja osobiście optowałbym za laptopem. Przede wszystkim mobilność, po drugie nie trzeba szukać specjalnie miejsca gdzie komputer postawić, bo nawet na kolanach można działać. Według mnie trudniejszym wyborem jest to, jaki laptop wybrać, bo tych na rynku jest zatrzęsienie i tutaj znowu należy sobie postawić pytanie, do czego potrzebujemy sprzętu. Co innego kupi się do gier, a co innego np, na co dzień.
Awatar użytkownika
raficki
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 23
Rejestracja: 11 kwie 2016, 12:12

Re: Komputer stacjonarny czy laptop?

Postautor: raficki » 31 sie 2018, 17:49

Co do gier, to wiem, że teraz panuje trend na konsole i trwa spór, pomiędzy konsolowcami i komputerowcami. JA zdecydowanie wolę na kompie grać, bo mając laptopa przy sobie można w dowolnej chwili pograć. I nie musze czekać aż wrócę do domu, czy jak będzie wolny telewizor, bo dziewczyna/żona/narzeczona/rodzice (niepotrzebne skreślić :P) akurat coś oglądają. A tak to nawet w pociągu można pograć, podczas dłuższej trasy. Ja korzystam teraz z takie sprzetu https://matrixmedia.pl/laptop-lenovo-le ... -560m.html i całkiem dobrze się sprawuje. Jest możliwość by rozszerzyć pamięć RAM i co było dla mnie bardzo istotne jest już na SSD
anapolis
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:24

Re: Komputer stacjonarny czy laptop?

Postautor: anapolis » 31 sie 2018, 18:27

Jeśli chodzi o laptopy do gier, to najlepiej wybierać właśnie te już na SSD, niż HDD. O wiele lepiej działają. W ogóle nawet do zwykłego lapka bym polecił też SSD.
Awatar użytkownika
majkel
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 34
Rejestracja: 25 mar 2016, 09:00

Re: Komputer stacjonarny czy laptop?

Postautor: majkel » 31 sie 2018, 19:34

tutaj nie ma żadnych wątpliwości. Jeśli ktoś szuka teraz laptopa, to przede wszystkim powinien się skupić na tym, by był z dyskiem SSD. O wiele szybciej wszystko działa.
romanadamiak
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 03 wrz 2018, 09:33

Re: Komputer stacjonarny czy laptop?

Postautor: romanadamiak » 03 wrz 2018, 09:53

To dużo zależy do tego do czego będzie Ci potrzebny sprzęt. Ja wolę korzystać z komputera, jednak moja żona często pracuje poza domem albo biurem, więc w jej przypadku praktycznijeszy jest laptop.
winston
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 04 wrz 2018, 14:26

Re: Komputer stacjonarny czy laptop?

Postautor: winston » 04 wrz 2018, 14:28

A moze ultrabook?
zwiewna
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 06 wrz 2018, 18:05

Re: Komputer stacjonarny czy laptop?

Postautor: zwiewna » 06 wrz 2018, 18:06

Ultrabook
Alicja3185
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 16 lis 2018, 14:07

Re: Komputer stacjonarny czy laptop?

Postautor: Alicja3185 » 23 lis 2018, 11:43

Używam i tego i tego :) Laptop bardzo często, zależy co robię. Kiedy piszę teksty czy mam spotkania to laptop. Gdy obrabiam grafikę stacjonarka.
Ale dla większości użytkowników lepszy jest lapek. Pewnie warto w odwodzie mieć monitor i kabelek hdmi :))
Natomiast nienawidzę tuchpada na laptopie, zawsze używam myszki i obowiązkowo podkładka pod mysz. Tak targam ze sobą lapka, mysz i podkładkę. Teraz taką: https://ergopoint.com.pl/podkladka-pod-mysz-i-nadgarstek-health-v-crystal-czarna-fellowes-181
lordan
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 27 lis 2017, 16:33

Re: Komputer stacjonarny czy laptop?

Postautor: lordan » 19 gru 2018, 07:18

Jeżeli stacjonarny to pewnie taki na którym można pograć w najnowsze gry, ale jeżeli chodzi o laptopy do pracy czy laptopy biznesowe to zdecydowanie jest to mój konik. Mogę polecić kilka ciekawych modeli, ale oprócz HP podobają mi się również ThinkPady od Lenovo. Co prawda nie mam na własność modelu https://korzystneit.pl/lenovo-thinkpad- ... gpb-p36122 jednak korzystam z niego w pracy i jeeestem bardzo zadowolony. Nie drogi, a godny uwagi sprzęcik do pracy dla firm :)
jjusti18
Level 3
Level 3
Posty: 1036
Rejestracja: 26 mar 2017, 22:43

Re: Komputer stacjonarny czy laptop?

Postautor: jjusti18 » 29 gru 2018, 15:55

No, a kojarzycie może jakąś firmę gdzie można przykładowo do firmy wypożyczyć dobry komputer? W sieci zetknęłam się z wypożyczalnią komputerów https://www.simsrental.pl/wynajem-komputerow/ i zastanawiam się nad ich ofertą. Widziałam, że wybierając ofertę długoterminową płaci się za wypożyczenie komputera tylko 1 zł za dzień. Myślę, że jest to bardzo atrakcyjna oferta.
AinEingarp
Level 3
Level 3
Posty: 1132
Rejestracja: 24 wrz 2015, 14:10

Re: Komputer stacjonarny czy laptop?

Postautor: AinEingarp » 15 sty 2019, 09:48

Zdecydowanie laptop. Jest bardziej praktyczny i wygodny w użytkowaniu.

Wróć do „RTV, AGD, AUDIO, AKUSTYKA, ELEKTRONIKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość